Pomysły na wieczór panieński

Wieczór panieński to tradycja, która już na dobre zagościła w naszej kulturze, choć niegdyś nie do pomyślenia było, aby niezamężne panny spędzały razem czas… w taki sposób. No właśnie, w jaki? O wielu wieczorach panieńskich narosły legendy, ale czy do końca wiemy co na nich się dzieje, i czy zawsze powinny one budzić nieprzyzwoite skojarzenia? Okazuje się, że wcale niekoniecznie, bo ile panien młodych i ich przyjaciółek, tyle ciekawych pomysłów na wieczór panieńskich. Oczywiście ostatnie chwile panieńskiego stanu i przedmałżeńskiej wolności sprzyjają lekkiemu rozluźnieniu obyczajów i pieprznym skojarzeniom, jednak wszystko może pozostać w granicach dobrego smaku i wesołej zabawy, zamiast skandalu – to zależy tylko od organizatorów. Podglądając wieczory panieńskie różnych pań, zbierając opinie na ten temat u znajomych i całkiem obcych osób, zebraliśmy ciekawe zestawienie rozmaitych pomysłów na spędzenie wieczoru panieńskiego.

Wieczór zwierzeń w luksusowym otoczeniu

Jednym z takich pomysłów jest urządzenie typowo kobiecego wieczoru ze zwierzeniami, szczególnie na temat przedstawicieli męskiej płci, ale w luksusowym otoczeniu, na przykład przy okazji wspólnej wizyty w Spa, lub zorganizowanej w domowym zaciszu sesji masażu, aromo-, muzyko- i wino terapii.

Ekstrawagancki wieczór na mieście

Młodsze panny młode i ich koleżanki z pewnością dadzą się namówić na wykonanie ekstrawaganckich makijaży, przebranie się w określonego rodzaju stroje, i wyjście na miasto, zwieńczone na przykład wspólną sesją zdjęciową. Takie zdjęcia będą świetną pamiątką dla wszystkich uwiecznionych na nich osób.

Quizy dla przyszłej panny młodej

Coraz popularniejsze staje się również przeprowadzanie egzaminu gotowości do stanu małżeńskiego, w którym przyszła panna młoda będzie musiała wykazać się typowo kobiecymi umiejętnościami i na przykład wiedzą na temat swojego partnera. Oto kilka propozycji takich quizów, które pokażą, czy przyszła panna młoda jest gotowa na ślub.

Egzamin na żonę

To propozycja dość tradycyjna, bo już dawno temu, kiedy rozważano różne kandydatki do ożenku, musiały się one wykazać pewnymi przydatnymi z punktu widzenia męża i rodziny umiejętnościami. Podczas takiego egzaminu nikt raczej nie będzie przepytywał panny młodej z przepisów na kaczkę w pomarańczach i przepiórkę w różach, ale być może zostanie ona postawiona przed jakimiś zabawnym, pseudopraktycznym zadaniem, którego wykonanie będzie wymagało trochę wysiłku, ale pokaże wszystkim poświęcenie i gotowość do zamęścia.

Test wiedzy o partnerze

Tutaj panna młoda może mieć problem, bo w konkurencji tej okaże się, czy wystarczająco dobrze poznała swoją miłość, aby bez obaw oddać jej rękę… Jeśli nie będzie wiedziała na przykład jak nazywa się stryjeczna ciotka narzeczonego, za karę będzie musiała wykonać śmieszne zadanie.

Quiz na temat mężczyzn i ich natury

Każda przyszła panna młoda powinna dobrze znać swojego mężczyznę, nie tylko jego indywidualne cechy i upodobania, ale wszelkie męskie zachowania, jakie charakterystyczne są dla całej jego płci. Ciekawym elementem takiego quizu może być także test z… męskiej anatomii, wraz ze wskazywaniem odpowiedzi na reprezentatywnym modelu – czy będzie to model z krwi i kości, czy jedynie na odważnym plakacie, to już zależy od stopnia odwagi pań uczestniczących.

Przedstawione tu zabawy dobrze wprowadzą pannę młodą i druhny w przedślubny nastrój, przygotowując je do jeszcze większej zabawy, jaka czeka ich w wesele. To także świetny pomysł na odpoczynek i odrobinę oderwania od gorączkowych przedślubnych przygotowań, warto więc z nich skorzystać.