Team Building w jakim celu?

Sporo słyszymy w ostatnim czasie o teambuildingu jednak czy rzeczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego czym tak właściwie jest? Po co jest nam potrzebny? Przede wszystkim dla korzyści twojej firmy. Teambuilding to w głównej mierze działania mające na celu wzmocnić firmę. Oczywiście przedstawia się go bardziej jako integrację pracowników i rzeczywiście tak jest.

Integracja jednak ma na celu jedną i najważniejszą rzecz, wzmocnienie firmy i jej pozycji na rynku. Pracodawcy nie zależy na integracji pracowników, ponieważ chce aby dobrze bawili się w swoim towarzystwie i chętnie odwiedzali, spędzali wspólnie czas. Pracodawca organizuje wyjazdy firmowe po to, aby pracownicy poznali się na tyle, żeby chcieli ze sobą pracować i nie mieli do siebie żadnych uprzedzeń.

 


Zapraszamy na szkolenia team building: https://www.projektgamma.pl/integracja-edutainment/inteligentny-team-building


Ma za zadanie stworzyć nowy i silny zespół z pracowników, a także wskazać słabe strony zespołu. Oczywiście w trakcie takiej integracji ujawnią się również silne strony, a członkowie będą mogli znacznie lepiej poznać się nawzajem. Będą więc wiedzieć czego mogą od siebie nawzajem oczekiwać. W przypadku wyjazdów mających na celu budowę silnego zespołu zazwyczaj ujawnia się jedna osoba o silnej osobowości, która staje się liderem zespołu.

Jest to bardzo pozytywne i tak naprawdę jest to jeden z celów wyjazdu firmowego, aby takiego lidera wyłonić, który poprowadzi zespół.

Jak stworzyć zgrany zespół?

Wyjazdy firmowe (np. atrakcje wieczorne) są najlepszym wyborem jeśli chodzi o budowę zgranych zespołów pracowniczych. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że raz stworzony zespół może z czasem się wypalić dlatego najlepiej jest organizować tego typu wyjazdy kilkudniowe w miarę możliwości systematycznie.

Oczywiście nie za często, ponieważ pracownicy potrzebują czasu dla siebie i swoich rodzin. Dwa razy w roku bądź raz na kwartał jednak jak najbardziej warto taki wyjazd zorganizować.