Pożyczka na weselne wydatki

Urządzanie ślubu jest ogromnym przeżyciem emocjonalnym i nie zawsze te odczucia są pozytywne, jeśli wcześniej nie przemyślimy i nie zaplanujemy wszystkich szczegółów. Najpiękniejszy dzień naszego życia może zapaść nam w pamięci jako najgorsze przeżycie, kiedy pojawi się coś niespodziewanego. Jednak wesele może być naszym najpiękniejszym wspomnieniem, kiedy pozwolimy sobie na pożyczkę na wesele. Z dodatkowym zastrzykiem gotówki dużo łatwiej będzie pokryć wydatki ślubne i wszystko dobrze zorganizować.

Koszty wesela

W przeprowadzonych badaniach (Lindorff S. A., „Ważne wydarzenia w życiu Polaków”, 2017 rok) wielu ankietowanych nie odpowiedziało na pytanie dotyczące kosztów – 26% nie potrafiło podać konkretnych kwot, a 51% zadeklarowało, że weźmie udział w takim badaniu w przyszłości. Prawdopodobnie takie wydarzenie dopiero przed nimi. Jakie kwoty wskazali pozostali uczestnicy ankiety? 21%, największa grupa, zadeklarowała wydatki ślubne na wysokości od 10 do 15 tysięcy. 18% badanych wskazało kwotę do 30 tys., a 8% – więcej niż 30 tys. Mniejsze kwoty w przedziale 5-9 tys. zadeklarowało 14% respondentów, a mniej niż 5 tys. – 9% z nich.

Na długą listę wydatków składa się chociażby koszt strojów weselnych, opłaty w kościele, fotografa, oprawa muzyczna, sala weselna, menu, obrączki czy samochód do kościoła. To tylko parę pozycji na nieskończonej liście ślubnych wydatków, które zależą od tego z jakim rozmachem urządzamy ślub. Ostateczna kwota często wzbudza nasze wątpliwości czy nas na to stać. Często rozwiązaniem może być kredyt na wesele.

Kredyt nie taki straszny

Ma więcej plusów niż minusów, jakby się mogło wydawać. Do plusów można zaliczyć budowanie zdolności kredytowej (choćby na kredyt na przyszłe mieszkanie), możliwość zorganizowania wymarzonego wesela, bogata i różnorodna oferta kredytowa, gdzie każdy znajdzie dla siebie dogodne warunki. Z kolei do minusów zaliczają się takie rzeczy jak zobowiązanie terminowej spłaty raty kredytu na ślub, wejście w nowe życie, będąc zadłużonym.

Kluczowe parametry pożyczki

Kiedy zaciągamy kredyt warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii, na całkowity koszt pożyczki, okres kredytowania, możliwość przedłużenia terminu spłaty czy możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. W poszukiwaniach warto kierować się wskazaniami rankingów chwilówek i rankingów pożyczek ratalnych.

Warto też wspomnieć, że najlepszym wiekiem na ślub jest okres między 28 a 32 rokiem życia. Pary, które zdecydują się wziąć ślub, są dużo mniej narażone na rozwód. Wtedy też nasza sytuacja finansowa jest już bardziej ustabilizowana, a spłata pożyczki nie będzie dla nas taką trudnością.