Menu na wesele

W przypadku menu na wesele można by długo dyskutować. Jeszcze niedawno królowały tradycyjne potrawy. Jednak warto zauważyć, że to wciąż się zmienia. Menu na wesele powinno pasować przede wszystkim do pary młodej. Mówimy tutaj o wszelkiego rodzaju daniach głównych oraz przystawkach, które są ulubionymi potrawami państwa młodych. Tutaj bardzo często pojawia się dylemat. Menu powinno także pasować do gości weselnych. Co jeśli para młoda lubi nowoczesne potrawy? Krewetki, mule czy inne owoce morza. Rodzina, tak więc starsze pokolenie nie zaakceptuje takiej wersji.

 

Za dawnych czasów tradycyjne menu składało się z polskich potraw. Mowa o flakach bądź rosole na pierwsze danie. Następnie kotlety schabowe, bądź mięso w sosie z surówką i ziemniakami. Deserem były wszelkiego rodzaju ciasta i oczywiście podstawowy tort. W między czasie można było skosztować sałatek, wędlin czy kiełbas. Dzisiejsze weselne menu znacznie się różni. Zazwyczaj na początku są podawane różne zupy, nie zawsze tradycyjne. Obiad w postaci owoców morza, mięs takich jak wołowina czy cielęcina. Sałatki w tym śledziowe, pasty, krakersy i wiele nowoczesności. Piętrowy tort z cudownymi dekoracjami potrafi zachwycić każdego.

 

Menu weselne wydawać by się mogło prostą czynnością. Jednak w cale tak nie jest. Odpowiedni wybór potraw, składników które będą najwyższej jakości. Należy mieć także wzgląd na naszych gości weselnych. Mianowicie wiele osób ma nietolerancje pokarmowe. W tym alergicy, którzy nie mogą spożywać wielu produktów. Menu weselne nie musi być nudne. Wszystko zależy od nas. Zdarza się czasami i tak, że młoda para dostarcza jedzenie do Sali weselnej we własnym zakresie. To na pewno bardzo duża oszczędność pieniędzy i nie będzie nam potrzebny kredyt gotówkowy. Możemy poprosić o przygotowania swoją rodzinę. Warto w tym przypadku podzielić obowiązki. Jeśli wiele osób uważa, że kuchnia domowa jest najlepsza. Na przykład jeśli specjalnością mamy są flaki, przyszłej teściowej pieczenie, babci, różnego rodzaju pierogi. Takie przygotowanie potraw we własnym zakresie nie jest modne, jednak praktyczne. Tym bardziej jeśli bardzo przywiązujemy wagę do żywności. Menu weselne powinno być sprawdzone. Przede wszystkim powinniśmy jeść już dane potrawy dużo wcześniej.

 

Nie powinno być elementu zaskoczenia. Jeśli decydujemy się na gotowe menu weselne, warto spróbować wcześniej konkretnych potraw, aby dokonać wyboru czy faktycznie nam odpowiadają. Menu weselne wybierane przez młodą parę jest bardzo istotną decyzją. W każdym przypadku. Dzieli się ono na tradycyjne i nowoczesne. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś pysznego. Zakłada się, że powinny dominować potrawy polskie, które od lat królowały na stole w Salach weselnych. Menu na wesele potrafi pochłonąć nas cały wolny czas. W każdym przypadku to właśnie para młoda powinna podejmować tę decyzję. Można także indywidualnie ustalić menu weselne. Takie rozwiązanie jest optymalne dla ludzi, którzy wymagają całkowitej perfekcji.