Życie małżeńskie

W życiu przychodzi taki moment, gdy poznajemy bardzo bliską dla nas osobę. Dwójka zakochanych osób wspólnie planuje swoją przyszłość i dalsze życie. Przychodzi więc taki etap gdy zaczynamy myśleć o zawarciu przysięgi małżeńskiej i wejście we wspólne życie razem.
Zaręczyny
Pierwszy krok to oczywiście zaręczyny. Według tradycji zakochany mężczyzna wyznaje miłość swojej ukochanej kobiecie i prosi ją o rękę. Towarzyszące temu emocje są niezwykłe i często powodują łzy oraz wielkie wzruszenie u dwójki zakochanych osób. Pierścionek to obowiązkowy element zaręczyn, który jest symbolem deklaracji złożonej przez narzeczonych. Zaręczyny często odbywają się w bardzo wyjątkowych okolicznościach, na przykład podczas wyjazdu na wakacje w egzotyczne miejsce. Po przyjęciu zaręczyn, rodzina dowiaduje się o wspólnych planach i zaczyna dużo poważniej traktować uczucie oraz związek pomiędzy dwójką ludzi.
Uroczystość
Ślub to najważniejszy dzień w życiu wielu osób. Dwoje ludzi przyrzeka sobie miłość, wierność oraz uczciwość na całe życie. Decyzja, którą podejmują musi być więc bardzo przemyślana i podjęta w rozsądny sposób. Choć towarzyszą temu wielkie emocje, nie można zapominać o tym z czym wiąże się wspólne życie. Ślub to przyrzeczenie o wzięciu odpowiedzialności za drugą osobę. Obiecujemy sobie wzajemnie dbać o siebie i być wobec siebie uczciwymi i kochającymi. Dzień ślubu jest bardzo ważny i liczy się zorganizowanie go w swój własny, indywidualny sposób. Choć znanych jest wiele tradycji związanych z weselem, najważniejsze jest aby był on zgodny z upodobaniami i gustem młodej pary. Wszelkie dekoracje, wybór muzyki oraz innych atrakcji jest okazją do podjęcia pierwszych wspólnych decyzji, które czasem mogą dać obraz zgodności młodych ludzi. Rodzina oraz przyjaciele towarzyszący młodej parze w ich najważniejszym dniu są bardzo ważni. Zakochani pragną podzielić się swoim szczęściem i radością, wynikającymi ze swojej miłości.
Życie
Życie małżeńskie nie należy do najprostszych i wymaga wielu wyrzeczeń oraz poświęceń. Jednak zgodność i szacunek pomiędzy dwójką małżonków, mogą zapewnić szczęśliwe i pełne radości życie. Dzieci, które pojawiają się w małżeństwie są wspólną pociechą oraz jednocześnie wyzwaniem. Wychowywanie dzieci na dorosłych ludzi może być pełne wzruszeń oraz innych silnych emocji. Patrząc na dorastanie ich zgodnie z naszymi wartościami napawa dumą i pokazuje czy małżeństwo jest wartościowe i udane. Dożycie późnej starości we dwoje to najcenniejsze co możemy otrzymać w prezencie od losu. Życie spędzone we dwoje, osiągając wspólne cele i sukcesy na polu rodzinnym to wielka wartość.