Turystyczna Wielkopolska

Wielkopolska jest bardzo ciekawym turystycznie terenem, który ściąga wielu odwiedzających spragnionych wypoczynku. Wielkopolska znana jest z wielu wyjątkowych potraw regionalnych oraz tradycji wciąż obecnych wśród ludzi. Pałace w Wielkopolsce są bardzo ciekawe historycznie i zachwycają swoją architekturą.
Poznań
Stolica Wielkopolski jest nazywana miastem studentów. Jest bardzo atrakcyjna dla młodych osób, pragnących zdobyć wykształcenie wyższe. Oferta kulturalna i naukowa Poznania jest bardzo szeroka. Studenci z całego świata przyjeżdżają zdobyć nauki w Poznańskich szkołach. Atrakcje turystyczne Poznania również są bardzo interesujące. Rynek Główny jest świetnym miejscem do spędzania czasu zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. Najlepsze restauracje i kawiarnie mają bardzo dobre jedzenie, między innymi regionalne przysmaki. W Poznaniu odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty, imprezy tematyczne, targi i zawody sportowe. Jest to interesujące zarówna dla mieszkańców miasta i dla innych odwiedzających.
Pałace
Jednym z ciekawszych pałacy znajdujących się na terenie województwa wielkopolskiego jest Pałac w Rogalinie. Zbudowany został w osiemnastym wieku według barokowego stylu architektonicznego. Wielokrotnie modernizowany i przebudowywany pałac obecnie jest siedzibą Muzeum Narodowego w Poznaniu. Kolekcja najważniejszych dzieł malarskich pochodzących ze zbiorów Edwarda Raczyńskiego udostępniona jest dla zwiedzających. Pałace w Wielkopolsce mają często piękne i wyjątkowe ogrody. Pałac w Rogalinie ma ogród w stylu francuskim. Pozwala on na relaksujące spacery i spędzenie wolnego czasu na łonie natury.
Niemcy
Wielkopolska jest często bazą wypadową na zachodnią granicę do bliskiego sąsiada. Bliskość Berlina jest bardzo atrakcyjna i praktyczna zarówno dla mieszkańców Wielkopolski jak i innych. Berlin to stolica pełna wyjątkowych atrakcji i ciekawych ludzi. Zachodni sąsiad jest bardzo często odwiedzany prez turystów z całego świata. Dzięki temu przyjeżdżają oni do Wielkopolski i doceniają atrakcje, a także pałace w Wielkopolsce. Obcokrajowcy rozpoczynający swoje zwiedzanie na przykład w Poznaniu, mogą skusić się na nieco dalsze wycieczki po Wielkopolsce, a nawet poza jej granice. Dla naszych sąsiadów krajobraz Polski i jej kultura są bardzo i interesujące i atrakcyjne turystyczne. Kultura oraz tradycje różnią się i mogą być polem do bardzo inspirujących rozmów i wymiany myśli. Poznawanie nowych kultur jest bardzo wartościowe na całe życie.