Królewskie miasto

Mały Rzym
Sandomierz to miasto leżące na terenie województwa świętokrzyskiego, położony na siedmiu wzgórzach. Od niedawna centrum miasta i jego zabudowa, uznawane są za Pomnik Historii. Sandomierz ze względu na swój urok i zabytki kojarzony jest z miastem miłości i pięknych budynków, czyli Rzymem. Poza Rzymem Sandomierz kojarzony jest z popularnym serialem i losami jego bohaterów, których śladami podążać chcą jego miłośnicy i najwięksi fani oraz amatorzy losów mieszkańców, bohaterów kryminalnych, policjantów oraz tytułowego księdza detektywa.
Sława
Sandomierz niekwestionowaną sławę zyskał, dzięki serialowi telewizyjnemu, cieszącemu się dużą popularnością i sympatią wśród ludzi. Główne atrakcje Sandomierza to urokliwe kamieniczki i rynek. W wielu ważnych i ciekawych miejscach miały miejsce sceny pojawiające się na ekranie telewizora. Dla miłośników i amatorów serialu o losach mieszkańców Sandomierza oraz księdza detektywa, każdy zakątek może pozytywnie się kojarzyć. Choć wiele lokalizacji i obiektów, kojarzonych z ekranu znajduje się pod Warszawą lub na jej terenie, to jednak niektóre obiekty naprawdę znajdują się w rzeczywistości w Sandomierzu.
Zabytki
Brama Opatowska to świetny punkt widokowy, który z wieży ma bardzo piękny widok na całą okolicę. Między innymi widać góry pieprzowe i wzgórze sandomierskie. Na rynku można spędzić przyjemne popołudnie. Miejsca takie jak kawiarnie, restauracje i hotele pojawiały się w znanym serialu i wiele osób je kojarzy. Atrakcje Sandomierza to również Ratusz oraz zamek, które są najciekawsze dla lubujących się w historii. Pod Ratuszem znajduje się trasa podziemna, gdzie podziwiać można ciekawe eksponaty i sale muzealne. Wąwóz lessowy św. Jadwigi to bardzo interesujące miejsce. Jest wyjątkowe i doskonale nadaje się na relaksujący spacer. Wyjątkowe okoliczności przyrody sprzyjają przechadzkom, długim rozmowom i zapewnią niezapomniane wrażenia.
Okolica
Województwo świętokrzyskie jest bardzo ciekawym miejscem i nie tylko atrakcje Sandomierza przyciągają turystów. Góry pozwalają na doskonały odpoczynek w aktywny sposób. Okoliczne miasteczka także kuszą swoimi urokami i atrakcjami turystycznymi. Podążanie śladami ulubionego serialu jest bardzo atrakcyjne dla wielu oglądających i sprawiło, że do Sandomierza oraz sąsiednich miast przyjeżdża coraz więcej turystów. Będąc niedaleko Sandomierza w trakcie własnych wakacji, warto wybrać się w nieco inne miejsca, które także mogą zachwycić i zrobić wrażenie na odwiedzających.