Co warto zasadzić w okolicy domu?

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego ogrodu. Można w nim posadzić kwiaty, które będą stanowiły wspaniałą ozdobę. Będziemy mogli wśród nich miło wypocząć oraz urządzić przyjęcie ogrodowe. W okolicy naszego domu warto jednak posadzić także rośliny jadalne, takie jak na przykład morela.

Jakie drzewka owocowe warto mieć?

Jak już wspomniano na wstępie, w pobliżu swojego domu warto byłoby zasadzić morele. Morele coraz lepiej radzą sobie bowiem w polskim klimacie. Wspaniale kwitną i obficie owocują, jeżeli tylko odpowiednio o nie zadbamy. Oprócz moreli, warto byłoby zasadzić także brzoskwinie oraz nektarynki. Jeśli preferujemy smak rodzimych owoców, zainteresujmy się śliwami, gruszami, a także jabłonkami. Wspaniałym pomysłem będzie również zakup drzew owocowych takich jak wiśnie czy czereśnie. Dzięki drzewom owocowym będziemy mogli spożywać sezonowe, ekologiczne owoce bogate w witaminy i minerały.

Zwróć uwagę również na krzewy

.
Oprócz drzew, warto byłoby wyposażyć swój ogród również w krzewy owocowe. Z całą pewnością na uwagę zasługują krzewy borówek amerykańskich. Te niepozorne owoce o granatowej barwie są prawdziwym bogactwem antyoksydantów. Dzięki temu wspomagają one walkę z przedwczesnym starzeniem się skóry. Oprócz borówek, dobrze byłoby zasadzić również maliny, jeżyny, a także porzeczki. Jeżeli chodzi o porzeczki, na rynku dostępne są zarówno krzewy o białych owocach jak i krzewy o czerwonych i czarnych. Każda z odmian charakteryzuje się nieco innym smakiem, zapachem oraz właściwościami. Każdy ogrodnik musi jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio troszczyć się o swoje krzewy. Warto stosować odpowiednie preparaty witaminowe, a także nawozy, koniecznie ekologiczne. Musimy także zadbać o to, aby krzewy zawsze miały wilgotne podłoże, zwłaszcza tuż po posadzeniu. Dzięki dobrze pielęgnowanym krzewom, nasza działka może stać się naprawdę piękna.