Inwestycja w psa

Nasze psy to jedne z najcenniejszych rzeczy w naszym życiu. Zawsze się nimi opiekujemy i obsypujemy ich miłością i sympatią, ale jak dużo byłbyś skłonny zapłacić za swoje szczenię? Wszyscy nakładamy różne koszty na naszych czworonożnych przyjaciół. Niektórzy z nas kupują nasze zwierzęta od hodowcy lub sklepu zoologicznego, podczas gdy inni szukają schronisk dla zwierząt, aby adoptować psy bez domów. Są jednak rasy psów które kosztują tyle co mały samochód!

Bez względu na to, skąd pochodzi Twój pies, smai Amerykanie wydają na niego średnio 1675 USD rocznie, a psy rasowe kosztują pięć razy więcej niż kundel lub pies mieszany. Choć może się to wydawać dużo, są tam znacznie droższe psy niż rasowe i jest to 10 najdroższych ras psów do posiadania.

Chart afgański – 7 000 $

Chart afgański pochodzi z gór Afganistanu i jest powszechnie uważany za jednego z najpiękniejszych psów ze swoimi pływającymi płaszczami i kręconymi ogonami. Wymagają nawet codziennego szczotkowania włosów, ponieważ ich długie jedwabne płaszcze bardzo łatwo się zaplątują.
Ogary mają średnio 10-14 lat, a ich warunki zdrowotne mogą kosztować trochę więcej pieniędzy. Są predysponowani do zaćmy i niedoczynności tarczycy, które mogą kosztować nawet 3000 USD, co jeszcze bardziej podnosi cenę tego szczeniaka.

Dogo Argentino – 8000 $

Dogo Argentinos, pierwotnie opracowany z myślą o polowaniu na dużą zwierzynę, ze względu na jego muskularny wzrost, jest jednym z najdroższych psów na świecie. Ich muskularne ciało pozwala psu polować głównie na dzikie wieprze w Ameryce Południowej i Azji.

Canadian Eskimo Dog – 8750 USD

Kanadyjski pies Eskimo jest jedną z najrzadszych ras na świecie i obecnie stoi w obliczu wyginięcia, ponieważ w 2018 r. Pozostało mniej niż 300 psów. Zostały sprowadzone do Ameryki Północnej z Syberii ponad 1000 lat temu, a ostatnio ich liczba zmniejsza się.
Ich liczba spadła głównie z powodu wynalezienia skutera śnieżnego i zabójstw psów przez Royal Canadian Mounted Police (RCMP) w latach 1950–1970. Kanadyjska policja zabiła do 20 000 kanadyjskich psów eskimo, aby celowo zakłócać sposób życia psa, a rasa nigdy nie wyzdrowiała.

Rottweiler – 9 000 USD

To może zaskoczyć niektórych ludzi, ponieważ rottweilery są ogólnie bardziej popularną rasą niż większość z tej listy. Chociaż nie są szalenie drogie w zakupie, zwykle 1500 USD początkowo, gromadzą pieniądze na rachunkach weterynarza z powodu problemów zdrowotnych.
Rasa jest bardzo podatna na prawie każdą chorobę lub stan u psów, szczególnie na biodra i stawy, dlatego ich roszczenia z tytułu ubezpieczenia zwierząt domowych są najwyższe wśród wszystkich innych ras. Właściciele Rottweiler mogą oczekiwać, że będą płacić ponad 300 USD rocznie na ubezpieczenie zwierząt domowych.

Mastif tybetański – 10 000 $

To masywne doggo przedostało się do Ameryki z Tybetu, gdzie chroniło owce przed drapieżnikami, takimi jak wilki, lamparty i niedźwiedzie. Mastif może osiągnąć więcej niż 150 funtów dla dorosłych samców i odpiera niektóre z najbardziej zaciekłych zwierząt.

Chociaż początkowo byli oni wykorzystywani jako strażnicy i obrońcy, stali się zbyt kosztowni, aby utrzymać ich właścicieli i powoli zaczęli znikać. Rasa jest bardzo czujna i natychmiast ochroni twoją rodzinę.

Więcej o rasach psów znajdziesz tu: https://petportal.pl/rasy-psow/