Wymarzone urodziny

Urodziny to ważny czas dla wielu osób, a tym bardziej dla dzieci. Każdy z nas przeżywa je inaczej, ale każdy też marzy o tym, żeby ten jeden konkretny dzień w roku był dniem wyjątkowym. W dzień urodzin chcemy zrobić coś wspaniałego, coś nieprzewidywalnego, co zapadnie w naszej pamięci aż do następnego roku. Organizacja urodzin wcale nie musi być taka straszna i wymagająca jakby się mogło wydawać.

Jak miło spędzić urodziny?

Sposobów na ciekawe spędzenie urodzin jest wiele. Czasami to nasi znajomi czy rodzina zapewnią nam rozrywkę a czasami organizacja urodzin jest zlecana firmom, zajmującymi się tym zawodowo.

Oto kilka sposobów na urozmaicenie tego dnia:
– Bal przebierańców – zapraszając gości na swoje przyjęcie urodzinowe, zaznaczamy, że każdy musi przybyć w przebraniu. Dzieci będą zachwycone taki pomysłem, dorośli także nie pogardzą, gdyż to jest miła odmiana od codziennego życia. Bal taki może być tematyczny, możemy narzucić motyw z bajek, filmów, ustalić określony kolor, który każdy musi mieć na sobie. Pomysłów na zorganizowanie takiej imprezy może być mnóstwo. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.
– Gra we „wspomnienia” – gra idealnie się sprawdza, kiedy gra się w nią w gronie znajomych. Zasady tej gry są bardzo proste. Zaczynamy od słów „gdy miałam x lat to…”, osoby, które miały podobne doświadczenia piją razem z osobą wypowiadającą zdanie. Można zamienić picie na coś innego. Dostosowanego do preferencji grających w grę.
– Eksperyment ze zdjęciami poklatkowymi – do tej zabawy potrzebny jest aparat oraz doza kreatywności. Ustawia się aparat, żeby robił zdjęcia co 30 lub 60 minut a następnego dnia przegląda się je i obserwuje jak godzina po godzinie zmienialiśmy się albo co robiliśmy.
– Przeżycie przygody – urodziny to idealny czas na drobne szaleństwa. Wystarczy zabrać przyjaciół, rodzinę albo samemu wyruszyć na spontaniczną wycieczkę, nie robiąc żadnych wcześniejszych planów, dać się porwać chwili.
– Spełnić swoje marzenie – gdy mamy jakieś marzenie, które od zawsze pragnęliśmy zrealizować to nie ma lepszego dnia niż urodziny. Dzięki temu nasze marzenie będzie dłużej zapamiętane przez nas.
– Urodzinowe warsztaty – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w urodziny nauczyć się czegoś nowego. Zapisanie się na jakiś kurs, warsztaty czy lekcje pozwolą nam nabyć nowe umiejętności, które kiedyś mogą się przydać. Co więcej, podjęcie kursu w dniu urodzin, który będzie trwał dłużej niż jeden może nas dodatkowo motywować do kontynuowania go przez kolejny rok.

Prezent urodzinowy dla dzieci

Na początek dowiedz się jakie ma zainteresowania solenizant. Jeśli lubi rysować możesz kupić mu w prezencie śliczną ramkę z miejscem na zdjęcie i rysunek który wykona albo komplet kredek, flamastrów czy farbek. A może jubilat ma problemy z samodzielnym zasypianiem? Wtedy idealny prezent to pluszowy pożeracz zmartwień – słodka maskotka na smutki i spokojny sen lub projektor gwiazd na ścianę. Dla małych podróżników uwielbiających podróże możesz wybrać plecak a w niego zapakować niezbędne przybory do podróżowania takie jak latarka, koc, kompas.