Pałac w Wielkopolsce

Polska jest bardzo atrakcyjnym turystycznie krajem. Mnogość zabytków i historycznych miejsc, przyciąga spragnionych niezwykłych przeżyć i poznania opowieści związanych z oglądanym obiektem. Prawie każde miasto posiada swoje własne punkty ciekawe dla odwiedzających, które często wiążą się z ważnym wydarzeniami z dawnych lat.
Pałace
Bardzo interesujące ze względu na historię kraju są wszelkie zamki i pałace. Jednym z bardziej interesujących jest między innymi Pałac w Rogalinie. Jest to piękny, zabytkowy budynek, któy położony jest w województwie wielkopolskim. Obecnie w pałacu znajduje się oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Od niedawna pałac ten uznany został za Pomnik Historii. Pałac został zaprojektowany oraz wykończony w stylu barokowym.
Historia
Historia jaką posiada Pałac w Rogalinie jest dosyć długa i bardzo interesująca. Kazimierz Raczyński, który był pisarzem koronnym, wybudował pałac w latach od 1770 do 1776. W późniejszych latach Kazimierz Raczyński został starostą generalnym Wielkopolski oraz marszałkiem nadwornym koronnym. Do dnia dzisiejszego można podziwiać pewne elementy zachowane w pierwotnej postaci od czasów budowy. Elewacja oraz wnętrza pałacu powstały w stylu klasycystycznym. Pałac posiada własny ogród, który został wykonany w stylu francuskim. Zwieńczony jest on kopcem, z którego dostrzec można było rzekę Wartę. Kazimierz Raczyński miał wnuka Edwarda, który zbudował kościół, będący jednocześnie mauzoleum w ogrodzie pałacu. Obecny projekt dziedzińca pochodzi z dziewiętnastego wieku. W 1910 roku powstał także budynek będący galerią sztuki. Kolekcje najlepszych malarzy zostały udostępnione dla zwiedzających.
Muzeum
Po zakończeni drugiej wojny światowe, władze PRL przejęły pałac i został on częścią Muzeum Narodowego w Poznaniu. W budynku znajduje się wielka kolekcja malarstwa, obecna w pałacu od pond stu lat. Pierwotnie kolekcja opiewała na 300 sztuk wyjątkowych dzieł, a obecnie odwiedzający mogą podziwiać około 250 prac. Pałac jest doskonałym miejscem do kontemplacji znajdujących się w kolekcji dzieł sztuki, a także odpoczynku w jego wnętrzach jak i ogrodzie. Popołudnie spędzone w pomieszczeniach pałacowych zapadnie w pamięć i będzie bardzo mile wspominane. Wielkopolska jest bogata w różne obiekty pałacowe oraz zamkowe, które warto odwiedzić i poznać ich historię. Polska kryje w sobie wiele tajemnic, których sporo znajduje się właśnie w Wielkopolsce. Warto poznać swoją okolicę i kraj, zanim zdecydujemy się na bardzo dalekie, zagraniczne wyjazdy.