Restauracja Mieszczańska Kraków

Kraków to nie tylko dawna stolica naszego kraju, ale także turystyczne serce Polski. W takim miejscu nie wypada nie odwiedzić jednej z wielu restauracji serwujących tradycyjne dania kuchni polskiej. Na szczycie listy do odwiedzenia powinna bez wątpienia znaleźć się Restauracja Mieszczańska. Jest ona ulokowana zaledwie kilka metrów od wzgórza Wawelskiego i niespełna 5 minut od Starego Rynku. Warto przy tym zaznaczyć, że Restauracja Mieszczańska znajduje się w bliskim sąsiedztwie najlepszych hoteli Krakowa z których można wybrać swój ulubiony hotel. Takie sąsiedztwo zobowiązuje stąd też potrawy tutaj serwowane są zawsze na najwyższym poziomie, a ich smak dorównuje urokowi samego Krakowa.
Restauracja Mieszczańska to aż trzy sale, które poza wystrojem różnią się pomiędzy sobą również serwowanymi w nich daniami. Sala mieszczańska, myśliwska i chłopska to odpowiednio kuchnie; staropolska, polska i regionalna. Wszystko jest przygotowane na przyjęcie zarówno gości indywidualnych, jak i zorganizowane grupy. Restauracja mieszczańska to także doskonałe miejsce na komunię, wesele czy integracyjną kolację. Doskonały wystrój oraz profesjonalna obsługa sprawiają, że Restauracja Mieszczańska nie tyko przyciąga, ale także na długo nie pozwala o sobie zapomnieć. Jednak nie tylko wystrój ale przede wszystkim kuchnia stanowi o sile tej restauracji.

 

W bliskiej okolicy Restauracji Mieszczańskiej znajduje się szereg atrakcji turystycznych Krakowa. Obok wspomnianego już Starego Rynku, który jest największym tego typu placem w Europie oraz Zamku Wawelskiego można stąd zwiedzić także szereg innych równie pięknych miejsc. Nadwiślańskie bulwary są wyjątkowo piękne niezależnie od pory roku i dnia. Spacer tym urokliwym traktem to gwarancja poznania Krakowa z zupełnie innej strony. Dobrze spędzony w restauracji czas dobrze uświetnić spacerem i wspięciem się na szczyt Kopca Kościuszki. Będzie to nie tylko doświadczenie turystyczne, ale także możliwość spalenia kilku nadprogramowych kalorii. Natomiast widok ze szczytu pozwoli z dystansem spojrzeć na Kraków i codzienne zmartwienia.