3 niezwykłe miejsca w Gruzji

Nie da się ukryć, że wycieczki zagraniczne nadal są bardzo popularnym sposobem na spędzenie wakacji. Ostatnio coraz częściej wybieramy się do Gruzji. Ale co ciekawego ma nam do zaoferowania ten kraj? Jakie miejsca koniecznie musimy odwiedzić?

Tbilisi

To stolica Gruzji i jednocześnie jedna z największych atrakcji turystycznych tego kraju. Miasto jest położone w przepięknej okolicy, bo płynie przez nie rzeka i jest otoczone górami. Patrząc na jego architekturę będziemy w stanie bardzo wiele dowiedzieć się o historii Gruzji. Zdecydowanie warto zwiedzać je pieszo, bo w ten sposób będziemy w stanie zobaczyć najwięcej. Warto przejść się po labiryncie wąskich, brukowanych uliczek, które mają niesamowity klimat. Z pewnością warto zobaczyć stare miasto, na którym znajdziemy liczne dziedzińce, herbaciarnie oraz meczety i synagogi. Tbilisi łączy w sobie starą architekturę z nowoczesnymi budynkami, więc z pewnością będzie to ciekawe doświadczenie.
Do miasta jest bardzo łatwo dojechać. Można dostać się tam samolotem, pociągiem, autobusem oraz samochodem. Opcji jest naprawdę wiele, bo miasto jest świetnie skomunikowane. Najszybciej będzie jednak wybrać taksówkę. Jednocześnie będzie to najbezpieczniejszy środek transportu. W Tbilisi łatwo będzie też o nocleg, bo jest w nim bardzo dużo różnych hoteli. Warto pamiętać też o tym, że Gruzini są bardzo przyjaźni, więc z pewnością uda nam się znaleźć jakiś nocleg nawet jeśli zapomnimy zarezerwować pokoju hotelowego.

Mccheta

O ile Tbilisi jest geograficzną stolicą Gruzji, Mcchetę można nazwać jej centrum religijnym. Znajdziemy tam najważniejsze kościoły i klasztory. Miasto to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Gruzja słynie z tego, że jest w stanie pięknie odrestaurować swoje zabytki. Tak też stało się z centrum Mcchety. Znajdziemy tutaj piękne katedry, restaurację i kawiarnie. Warto też odwiedzić okoliczne wzgórza, z których będzie widać całą panoramę miasta. Mccheta znajduje się zaledwie 25 kilometrów od stolicy kraju, więc z łatwością dojedziemy tam autobusem czy taksówką.

Gori

W Gori urodził się Józef Stalin i znajdziemy tam muzeum poświęcone tej postaci. Będzie to prawdziwy smaczek dla każdego miłośnika historii. Znajdziemy tam przedmioty, które faktycznie należały do Stalina. Jednak muzeum nie jest jedynym miejscem, jakie warto zobaczyć w tym mieście. Sama okolica jest bardzo malownicza i zdecydowanie warto przejść się po niej i zobaczyć co ma ona do zaoferowania.