Najlepsze atrakcje w Kazimierzu Dolnym

Co prawda wakacje powoli się kończą, ale wiele osób urlop ma dopiero przed sobą i szuka ciekawego miejsca, które będzie mogło odwiedzić wraz z rodziną. Ciekawym pomysłem będzie Kazimierz Dolny. Jakie atrakcje znajdziemy w tym malowniczym miasteczku? Dlaczego Kazimierz na weekend będzie świetnym pomysłem dla całej rodziny?

Rynek

Rynek w Kazimierzu Dolnym powstał jeszcze w renesansie i właśnie taką architekturę będziemy mogli w nim zobaczyć. Jest to prawdziwe centrum miasta i nie możemy pomijać tego miejsca zwiedzając Kazimierz. Z pewnością warto zwrócić wagę na studnię z XIX wieku. Krąży legenda, że jeśli napijemy się z niej wody, będziemy ciągle wracać do tego miejsca. Znajdziemy tutaj też liczne kawiarnie, restauracje oraz sklepy z pamiątkami.

Kogut Kazimierski z Piekarni Sarzyńskiego

Kazimierz Dolny jest sławny ze względu na koguty. Nie chodzi tutaj jednak o zwierzęta, a o plecione wypieki drożdżowe. Istnieje wiele legend związanych z tym przysmakiem i każdy turysta powinien go spróbować. Sprzedaje się je w piekarni na rynku. Poznamy ją po tym, że nad jej drzwiami znajduje się rzeźba przedstawiająca właśnie koguta. Co prawda dostaniemy je w wielu innych miejscach, ale nigdzie nie będą tak smaczne jak w ten piekarni.

Góra Trzech Krzyży

Świetne miejsce, z którego będziemy mogli zobaczyć całe miasto. Na szczycie wzniesienia znajdują się trzy krzyże, które pojawiły się tam ponad 300 lat temu. Postawiono je po to, żeby upamiętnić osoby, które zmarły na skutek ówczesnej epidemii. Przesądni wierzą, że chronią one miasto przed kolejnymi zarazami. To świetne miejsce na spacer, bo na szczyt wiedzie ścieżka, z której można obserwować panoramę miasta. Najprościej nie można nie być w Kazimierzu i nie wejść na Górę Trzech Krzyży.

Klasztor Reformatów

To jeden z najbardziej znanych zabytków, jakie znajdziemy w Kazimierzu. To kościół Jana Chrzciciela i świętego Bartłomieja, który został zbudowany jeszcze przez Kazimierza Wielkiego w 1325 roku. Gratką dla każdego miłośnika historii z pewnością będą organy, które pochodzą z XVII wieku i nadal grają! Obok kościoła znajduje się Klasztor Renegatów. Wystarczy, że wyjdziemy z kościoła i przejdziemy krótką ścieżką i już znajdziemy się z Klasztorze. Istnieją historie mówiące o tym, że w przeszłości było to miejsce czci czarnego koguta, który bardzo często pojawia się w lokalnych legendach. Miejsce jest bardzo piękne i ciężko opisać je słowami. Znajdują się w nim bardzo klimatyczne, strome schody, a z dziedzińca widać całą panoramę miasta.