4 miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w Pieninach

Od wielu lat nieustająco turystyka górska zyskuje na popularności. Coraz częściej wolimy spędzać wakacje aktywnie i dlatego wycieczki górskie wydają nam się świetnym pomysłem. Najpopularniejsze są tutaj Pieniny oraz Tatry. W tych pierwszych znajdziemy wiele niesamowitych miejsc, które możemy odwiedzić całą rodziną. Co musi znaleźć się na naszej mapie?

Wodospad Zaskalnik

Wodospad ten ma około 5 metrów wysokości i płynie raczej powoli. Tak jest na co dzień, bo kiedy spadnie trochę więcej deszczu, zupełnie zmienia on swoje oblicze i staje się znacznie bardziej imponujący. Znajduje się on na wysokości 550 metrów i możemy obejrzeć go z Szczawicy lub Sewerynówki. Żeby się tam dostać, możemy wybrać trzy szlaki: konny, rowerowy lub pieszy. Ten ostatni ma kolor niebieski, więc nie jest trudny. Każdy, nawet początkujący turysta powinien sobie na nim poradzić. Oprócz tego, możemy dostać się tam też bryczką, chociaż coraz mniej osób się na to decyduje. Zaraz obok wodospadu znajduje się restauracja, w której możemy zjeść pożywny posiłek.

Przełom Dunajca

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Jest to prawdziwy pomnik przyrody, który znany jest na całym świecie. Dunajec płynie tam w wydrążonym przez siebie wąwozie, co wygląda wyjątkowo imponująco. Rzeka płynie tak przez 9 kilometrów, więc jest wiele miejsc, z których będziemy mogli ją oglądać. Znajdują się tam też bardzo gwałtowne zakręty, które są naprawdę efektowne.

Trzy Korony

Trzy Korony są najwyższym masywem górskich, jakie mają do zaoferowania Pieniny. Ma on pięć wierzchołków, w tym:
-Okrąglica (980 metrów),
-Płaska Skała (950 metrów),
-Pańska Skała (920 metrów).
Góry te zbudowane są z wapieni i stanowią najpopularniejszy punkt widokowy w Pieninach. Możemy z nich zobaczyć całą okolicę. Szczególną uwagę warto zwrócić wagę na dolinę Dunajca, którą widać stamtąd bardzo dokładnie. Jest to też bardzo fotogeniczne miejsce, więc odnajdą się tam wszyscy fotografowie amatorzy.

Kościół pw. św. Marcina w Grywałdzie

Coś dla osób, które nie są zainteresowane chodzeniem po górach, a lubią starać architekturę. Kościół ten jest w większości wykonany z drewna, a jego budowla utrzymana jest w stylu gotyckim. Stworzono go w drugiej połowie XV wieku. Wcześniej na jego miejscu stała inna świątynia, ale niewiele o niej wiadomo. Mówi się też o tym, że jeszcze wcześniej stała tam pogańska gontyna. Nie da się ukryć, że w tym miejscu możemy zobaczyć prawdziwy kawałek historii naszego kraju.