4 miejsca w Tatrach, które trzeba zobaczyć

Nie da się ukryć, że turystyka górska zyskuje na popularności. Co więcej, obecnie coraz częściej wybieramy polskie góry, zamiast tych zagranicznych. Wieloletnim hitem są Tatry, w które wybiera się najczęściej, jeśli chodzi o Polskę. Ale co właściwie warto tam zobaczyć?

Morskie Oko

Morskie Oko jest największym jeziorem w Tartach. Każdy, kto widział je choć raz wie, że jest ono naprawdę przepiękne. Jest ono otoczone szczytami gór ze wszystkich stron. Cała okolica wielokrotnie była malowana przez wielu artystów, co tylko potwierdza to, jak piękne jest to miejsce. Wokół znajdują się Rysy, Strzelisty Mnich oraz Mieguszowicki Szczyt.

Giewont

Szczyt znajduje się w Zakopanem i powstało wokół niego wiele legend, jak ta o Śpiącym Rycerzu, który ma strzec bezpieczeństwa miasta. Mówi się, że ma się on zbudzić w momencie, kiedy kraj będzie naprawdę zagrożony. Szczyt Giewontu znajduje się na wysokości 1894 metrów i znajduje się na nim krzyż, który powstał w 1901 roku. Na górę możemy dotrzeć trzema różnymi szlakami o różnych poziomach trudności. Jeśli pogoda będzie ładna, będziemy w stanie z góry zobaczyć panoramę całego miasta oraz okolicznych gór.

Rusinowa Polana

Znajduje się ona u podnóża Tart Wysokich, a więc będziemy mogli z niej podziwiać takie góry jak Gerlach, Lodowy Szczyt oraz Rysy. Widoki bez wątpienia będą przepiękne i właśnie dla nich warto się na nią wybrać. Sam szlak jest stosunkowo łatwy jak na Tatry, więc każdy poradzi sobie z wejściem na niego. W okolicy znajduje się też Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej, w którym jest źródełko tryskające uzdrawiającą wodą. Warto się tam wybrać, jeśli mamy jakieś problemy ze zdrowiem. Kto wie, może uzdrawiające źródełko nam pomoże.

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch jest jednym z najczęściej odwiedzanych szczytów w Tatrach. Ma od prawie 2000 metrów wysokości, a więc z jego szczytu zobaczymy przepiękne widoki. Możemy dostać się na niego pieszo lub wjechać kolejką linową. Z góry będziemy mogli zobaczyć dolinę Bystrą oraz Suchą Wodę Gąsienicową. Będziemy widzieć też słowacką część Tatr. Znajduje się tam też szlak narciarski, który zdecydowanie warto odwiedzić. Ważne jest jednak to, że jest to raczej miejsce dla bardziej doświadczonych narciarzy, bo szlak ten wcale nie jest prosty. Na samym szczycie znajdziemy też jedno z ciekawszych obserwatoriów meteorologicznych, które również warto odwiedzić, jeśli będziemy już na samej górze. Szczególnie spodoba się to dzieciom.