Jak grać w Ekstra Pensję?

Jedną z najbardziej popularnych gier liczbowych totalizatora sportowego jest Ekstra Pensja. Wygrana w postaci 5000 złotych, wypłacanych co miesiąc, jest marzeniem wielu Polaków. W sytuacji, gdy lotto zapewnia co miesiąc drugą ,,wypłatę” utrata pracy lub inne zawirowania życiowe nie będą nam straszne.
Gra, o której mowa ma proste zasady, a można też liczyć na bonus w postaci Extra Premii, której główna wygrana to 100 tysięcy złotych wypłacanych od razu. Sto tysięcy za jedyną złotówkę, to rzeczywiście niezła okazja!

Zasady

W Ekstra Pensji musimy skreślić 5 z 35 liczb oraz 1 z przedziału od 1 do 4. Jeżeli trafnie wytypujemy 5 liczb z 35 oraz 1 z 4, to wówczas wygrywamy główna kwotę, czyli 5 tysięcy złotych wypłacanych co miesiąc przez 20 lat. Jednak należy mieć na uwadze, że od powyższej sumy należy odjąć podatek 10 procentowy. Mimo wszystko, taki zastrzyk gotówki jest w dalszym ciągu niezwykle atrakcyjny.

Ekstra Premia, co to jest?

Do kuponu, jakim jest Ekstra Pensja możemy dokupić, tzw. Ekstra Premię. Podczas losowania Ekstra Premii, nasze liczby po uprzednim dopłaceniu złotówki, biorą udział w tymże losowaniu. Jeśli uda nam się, to wygrywamy wspomniane powyżej 100 tysięcy złotych, które są wypłacane od razu i jednorazowo.

Gdzie sprawdzić wyniki i kiedy odbywają się losowania?

Losowanie gry, jaką jest Ekstra Pensja i Ekstra Premia odbywają się codziennie o godzinie 21:50. Losowanie można obejrzeć też online. Nie potrzebujemy do tego instalowania żadnych aplikacji, wystarczy jedynie dostęp do internetu. Wyniki pojawiają się na stronie internetowej totalizatora sport owego w najbliższych piętnastu minutach. Wyniki tej gry, jak i pozostałych gier lotto sprawdzimy także w każdej dowolnej kolekturze. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z maszyny zamontowanej w kolekturze, która skanuje nasz kupon i wyświetla informacje o wygranej. W tej czynności nie musimy angażować pracownika punktu lotto. Drugim sposobem jest podanie kuponu pracownikowi, który sprawdzi, czy wygraliśmy.

Jak grać?

Grać możemy online lub tradycyjnie w kolekturze lotto. Do tej pory, aby wysłać kupon internetowo, musieliśmy zrobić skan dowodu osobistego. W chwili obecnej nie zawsze jest to wymagane. Aby sprawdzić, czy musimy wykonać skan dowodu, musimy wejść na stronę lotto i przeczytać informacje o bankach, które współpracują z lotto. Jeśli nasz bank jest na liście współpracujących, skan dowodu osobistego nie jest wymagany.
Skreślanie numerów w kolekturze jest nadal najczęściej wybieranym sposobem gry. Szczególnie wśród starszych zapalonych graczy, ten sposób jest niezmiernie popularny.

Jak odebrać wygraną?

Na odbiór głównej wygranej mamy 60 dni od dnia następnego od daty losowania, czyli około 2 miesiące. Wypłata wygranej pierwszego stopnia polega na wypłaceniu pierwszej wypłaty tuż po tym jak zwycięzca zgłosi się z kuponem. Pamiętajmy, że kwota 5 tysięcy złotych będzie pomniejszona o podatek. Niższe wygrane do 2280 może zostać odebrana w dowolnej kolekturze. Gracze online będą mogli zlecić przelanie kwoty na wskazany rachunek bankowy, lub przeznaczyć tą sumę na dalszą grę.
Zwolennicy Ekstra Pensji porównują ją do łatwiejszej wersji EuroJackpot. W tej drugiej grze musimy także skreślić 5 liczb, ale z zakresu 50 oraz dwie z przedziału od 1 do 10. Chociaż EuroJackpot to sumy tak nieprawdopodobnie wysokie, to pamiętajmy, że gra w Ekstra Pensję jest po prostu tańsza.
Każdy, kto jeszcze nie grał w tą grę liczbową totalizatora, powinien spróbować. Szanse wbrew pozorom są ogromne. Nawet jeśli nie wygramy głównej nagrody, to miejmy na uwadze, że już za dwie trafione liczby dostajemy 5 zł, na co w EuroJackpot nie możemy liczyć, ponieważ tam, wygraną zaczyna się od kombinacji 2+1. Wszyscy, którzy wierzą w łut szczęścia, mogą spróbować gry w Ekstra Pensję, jedna z najbardziej ulubionych gier liczbowych Polaków.