Zorbing – co to jest?

Zorbing to nazwa ekstremalnej aktywności, która coraz częściej spotykana jest jako atrakcja imprez firmowych lub w przypadku wyjazdów integracyjnych. Sama nazwa pochodzi od głównego elementu wykorzystywanego w tej aktywności, czyli kuli sferycznej o nazwie “zorba”. Kula ta najczęściej wykonana jest z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, które odporne jest na uszkodzenia mechaniczne. Kula ta posiada dwie powłoki, a między nimi znajduje się dedykowane miejsce dla uczestnika zabawy. W celu zwiększenia bezpieczeństwa wewnątrz kuli znajdują się pasy bezpieczeństwa.

Sama atrakcja powstała w Nowej Zelandii i sukcesywnie podbija serca organizatorów wydarzeń na całym świecie. Nazwa kuli sferycznej powstała z połączenia początków imion pomysłodawców, czyli Zorbsa Dwane’a oraz Andrew Akersa. Zorbing z powodzeniem można spotkać nie tylko na imprezach firmowych, ale również wśród atrakcji, które przygotowywane są dla turystów w miejscowościach turystycznych oraz kurortach.

Więcej o samej atrakcji można przeczytać na https://www.all4you.edu.pl/.

Na czym polega zorbing?

Zorbing z powodzeniem można nazwać sport em. W ekstremalnej odmianie polega na zamknięciu się w plastikowej kuli oraz stoczeniu się w niej ze stromego zbocza lub strumienia, w którego korycie stosunkowo wartko płynie woda. Atutem tej atrakcji jest na pewno to, że jest to nie lada wyzwanie dla każdego użytkownika i z powodzeniem mogą korzystać z niej zarówno mężczyźni oraz kobiety, którzy w ten sposób nie tylko testują swoją odwagę, ale również pokonują inne własne słabości. Istnieją również kule dwuosobowe, w których możemy zamknąć się z partnerem.

Wbrew pozorom zorbing jest bezpieczny, ponieważ człowiek unieruchomiony wewnątrz jest w taki sposób, by nie stała mu się krzywda. Sama kula z powodzeniem wykorzystywana jest w trakcie innych zabaw, na przykład w dedykowanych dla dzieci basenach z wodą, gdzie we wnętrzu popularnej zorby mogą pokonywać trasę w basenie z wodą. Nie każdy zorbing musi kończyć się stoczeniem ze stromego zbocza, czasem może to być bardzo kreatywny sposób na spędzenie czasu na firmowej imprezie, bez maksymalnie ekstremalnych wrażeń.