Organizacja występów

Każdy występ przed jego rozpoczęciem musi zostać w odpowiedni sposób zorganizowany. Z tego artykułu dowiesz się więcej na ten temat.

ORGANIZACJA WYSTĘPÓW

Jak wiemy ze wstępu – każdy występ przed jego rozpoczęciem musi zostać w odpowiedni sposób zorganizowany. Tylko jak? Przede wszystkim warto zastanowić się, jaka będzie dana impreza. Czy będzie to huczny koncert światowej gwiazdy, czy też mały festiwal, gdzie wszyscy będą mogli prezentować na scenie to, co chcą. Organizacja danej imprezy – w szczególności tej dużej – jest procesem dość trudnym. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce występu, uwzględnić liczbę osób, które będzie brała w nim udział oraz co najważniejsze – zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Obsługa imprez bardzo często spoczywa na barkach firm, które zawodowo się tym zajmują. To oni zapraszają gwiazdy, gdy mają one trasę koncertową. Zajmują się sprzedażą biletów, wynajmują pracowników do ochrony oraz obsługi. Poza tymi wszystkimi ważnymi funkcjami takie przedsiębiorstwa zajmują się równie często promocją danego występu, aby się sprzedał. Oznacza to więc współpracę z mediami oraz innymi osobami, które mogą w tym pomóc.

Organizacja koncertów odbywa się bardzo często już kilka miesięcy (lub więcej) wcześniej przed faktyczną datą występu, ponieważ jest to proces bardzo poważny, który trwa oczywiście dość długo. Co prawda największe gwiazdy potrafią w kilka chwil sprzedać bilety na swój koncert, ale jednak nielicznym się to udaje. W związku z tym firmy zajmujące się ich organizacjom, muszą włożyć w to bardzo dużo pracy. Terminy muszą się zgadzać, wszystkie płatności muszą być uregulowane – na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się proste, ale przy wydarzeniu masowym jest to proces naprawdę ciężki.

KUPNO BILETÓW

Aby dostać się na dany występ musimy mieć wykupiony bilet. W związku z rozwojem technologicznym zakupu możemy dokonać w większości przypadkach całkowicie poprzez internet. Należy uważać na oszustów, którzy oferują sprzedaż biletów za podejrzanie niskie kwoty. Owszem – występują zniżki cen biletów, ale aby nie zostać oszukanym, to najlepiej zakupu dokonywać na oficjalnej stronie danego artysty lub wydarzenia. W takich przypadkach – gdy zakupimy bilet zgodnie z prawem, będziemy mieli na przykład możliwość reklamacji lub zwrotu pieniędzy, gdyby na przykład dany występ jednak miał się nie odbyć. Bilety można nabywać także stacjonarnie, ale często w dniu trwania koncertu. Gdy do danego kraju przyjeżdża wielka gwiazda – bilety najczęściej sprzedają się jak “świeże bułeczki”, co w rezultacie może skutkować tym, że nie zdobędziemy biletu.