Świadkowie

Świadkowie tak naprawdę odgrywają bardzo ważną rolę. Ślub jest takim wydarzeniem, zarówno kościelny jak i cywilny, gdzie świadkowie są dla pary młodej nie tyle istotnymi osobami, co po prostu zaufanymi. Świadkowie to najczęściej rodzina bądź przyjaciele. Na pewno warto dobrze przemyśleć decyzję. Zanim poprosimy potencjalne osoby o wykonanie tych funkcji.

 

Bardzo często pary młode zastanawiają się kogo poprosić o spełnienie tej funkcji. Znaczna część uważa, że funkcję świadków powinni pełnić osoby z rodziny. Niektórzy z kolei decydują się na przyjaciół czy znajomych. Świadkowie podczas ślubu pełnią naprawdę bardzo ważną funkcję. Dlatego właśnie powinniśmy być pewni co do ich zachowań. Należy przede wszystkim dobrze znać osoby, które mianujemy na świadków ślubu. Na pewno kontakt ten powinien być utrzymywany cały czas. Świadek ślubu w postaci kobiety i mężczyzny, to element każdej ceremonii ślubnej. Bardzo często ze strony panny młodej są to przyjaciółki czy też znajome z pracy. W przypadku pana młodego są bracia bądź przyjaciele ze szkoły z którymi chętnie dzielimy czas wolny. Na pewno powinniśmy mieć dobre relacje ze świadkami ślubu.

 

Świadkowie to najczęściej osoby, z którymi dobrze się dogadujemy. Jeśli na przykład nie chcemy prosić o to rodziny, możemy wybrać na te funkcje znajomych czy przyjaciół. Jednak bywają takie osoby, które po prostu nie mają w ogóle rodziny, bądź nie utrzymują z nią kontaktu. Co zrobić w sytuacji gdy przyjaciół brak? Właśnie wtedy świadkami są zupełnie obce osoby. Mogą to być po prostu przechodnie. Zwłaszcza jeśli ślub jest bardzo szybki. Nie mamy czasu na zorganizowanie wszystkiego. Dzieje się tak bardzo często, jeśli wyjeżdżamy na wakacje. Chcemy wziąć szybki i cichy ślub. Świadkowie pełnią bardzo ważną rolę. Ich funkcja opiera się przede wszystkim trwaniu przy nas w tej cudownej chwili. Bez świadków nie może się odbyć żaden ślub. Zarówno kościelny jak i cywilny. Jeśli więc zależy nam na przyśpieszeniu terminu, warto zwrócić się do zaufanych osób, które mogą wypełnić tę funkcję. Świadkowie w postaci kobiety oraz mężczyzny to wzór każdego ślubu. Zarówno w kraju jak i za granicą. Nieważne gdzie odbywa się ceremonia ślubu. W każdej kulturze, rola świadków jest niemal kluczowa. To nie tylko tradycja, ale też wymóg konieczny. Często mówi się o idealnych relacjach ze świadkami na ślubie. Zwłaszcza jeśli mianujemy na to stanowisko swoich najlepszych przyjaciół. Z racji tego, że ślub jest dla każdej młodej pary wyjątkowym wydarzeniem, należy po prostu dobrze przemyśleć tę decyzję. Czasami w ostatniej chwili dowiadujemy się, że osoby, na które liczyliśmy, nie mogą pełnić tej funkcji. W takim momencie pojawia się zamieszanie oraz niemały problem. Należy wtedy szybko dokonać wyboru i poprosić inne osoby, które są gotowe. Świadkowie w każdej sytuacji odgrywają bardzo ważną funkcję. To właśnie świadkowie są w pewnym stopniu odpowiedzialni za cały ślub, za uroczystość zaślubin dwojga ludzi.