Praca w obsłudze imprez – na czym polega i kto może tak pracować?

Wakacje to świetny czas na różnego rodzaju imprezy, festiwale czy koncerty. Młodzi ludzie mają wtedy więcej czasu i generalnie rzecz biorąc więcej się dzieje. Jest to też świetny moment na zarobienie pieniędzy, bo latem pojawia się wiele ofert pracy sezonowej. Świetnym pomysłem dla osób, które lubią koncerty będzie obsługa imprez. Kto nadaje się do takiej pracy? Jakie będą nasze obowiązki?

Na czym polega obsługa imprez?

Tak naprawdę możemy tutaj robić bardzo różne rzeczy, w zależności od naszych predyspozycji. Bardzo często znajdziemy ogłoszenia, w których pracodawcy poszukują ochroniarzy. Będziemy musieli wtedy pilnować porządku na koncercie i sprawdzać czy wszyscy bawią się bezpiecznie. Oprócz tego, możemy też pracować jako osoba stojąca na bramce i sprawdzająca czy ludzie nie wnoszą czegoś, co jest zakazane. W przypadku, kiedy coś znajdziemy, będziemy musieli poprosić daną osobę o pozbycie się tego zanim wejdą na teren koncertu. Bardzo często zatrudnia się też osoby do pracy na stanowiskach z jedzeniem i alkoholem. W tym przypadku będziemy musieli przygotowywać proste posiłki lub nalewać alkohol do kubków. Praca jest stosunkowo prosta, ale może być stresująca w momencie, kiedy pojawi się więcej klientów.

Kto nadaje się do pracy w obsłudze imprez?

Przede wszystkim muszą to być osoby, które są odporne na stres. Nie da się ukryć, że koncerty czy podobne imprezy są miejscami, w których dużo się dzieje. Będziemy przebywać w tłumach ludzi i musimy być w stanie sobie z tym poradzić. Poza tym, jeśli zatrudnimy się w ochronie, będziemy musieli być przygotowani na kryzysowe sytuacje. Musimy więc znać zasady pierwszej pomocy, żeby być w stanie poradzić sobie z trudną sytuacją. Ważne jest też to, żeby być w stanie zorganizować swoją pracę, bo w momencie kiedy zacznie się dużo dziać nie będziemy mieli nikogo, kto powie nam co mamy robić. Sami będziemy musieli zdecydować czym zająć się w danym momencie, a nasza praca jest na tyle ważna, że będziemy musieli zrobić to dobrze. Ważne jest też to, żebyśmy byli osobami otwartymi i lubiącymi ludzi. Jakby nie patrzeć, jest to praca z ludźmi i jeśli nie będziemy lubili z nimi rozmawiać, nie odnajdziemy się przy tego rodzaju zajęciach. Warto tutaj też dodać, że żeby poradzić sobie w ochronie, trzeba być odpowiednio zbudowanym. Czasem może się okazać, że będziemy musieli zająć się kimś, kto zachowuje się agresywnie i nie każdy sobie z tym poradzi. Dobrze zbudowany ochroniarz będzie też budził większy szacunek.