Jakie miejsca warto odwiedzić w wolnym czasie?

Większość osób w czasie wolnym stara się odpocząć. Jedną z form spędzania wolnego czasu jest turystyka. Mowa tu zarówno o turystyce pieszej jak i samochodowej. Z całą pewnością godne odwiedzenia są zamki.

Jakie miejsca w szczególności warto odwiedzić?

Jak już zostało wspomniane powyżej, miejscami szczególnie godnymi odwiedzenia są różnego rodzaju pałace, dwory i warownie, określane najogólniej mianem zamków. Zamki w Polsce są bardzo liczne. Najwięcej powstawało ich rzecz jasna w okresie średniowiecza. Mimo, że średniowiecze określa się często mianem wieków ciemnych, w rzeczywistości w tej epoce prężnie rozwijała się kultura i sztuka. Odwiedzając zamek dobrze byłoby zabrać ze sobą aparat, przy pomocy którego będziemy mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia. Z całą pewnością dobrze byłoby zainteresować się również prowiantem, który może się przydać, jeśli w tym samym dniu zamierzamy odwiedzić kilka zamków. Oczywiście przydatne mogą okazać się również mapy oraz przewodniki, chociaż większość z nas nie korzysta już z wersji papierowych. Zawsze jednak możemy pobrać elektroniczną wersję dobrej jakości przewodnika turystycznego.

Które pałace w Polsce warto odwiedzić?

Z całą pewnością atrakcyjnych miejsc w Polsce jest wiele. Jednym z zamków, które warto byłoby zobaczyć na własne oczy jest bez wątpienia zamek w Kórniku. Budowla ta znajduje się w województwie wielkopolskim i pochodzi z pierwszej połowy XV wieku. Jest uważany za jeden z historycznych pomników Polski. Był wielokrotnie przebudowywany. Obecnie pałac jest siedzibą Biblioteki Kórnickiej PAN, która jest jedną z najważniejszych i najcenniejszych bibliotek w całym kraju. W części zamku znajdziemy również muzeum, w którym znajdują się cenne eksponaty z poprzednich epok. Najokazalsza jest Sala Mauretańska.