Powrót do historii

Każde miejsce posiada swoją własną historię, która opisuje to, co wcześniej się działo na jego terenie. Zachęcamy do przeczytania artykułu, aby dowiedzieć się więcej.

BUDOWLE ZAMKOWE

Czasem odwiedzając jakieś miejsca poznajemy także jego historię. Jedną z atrakcji, która to umożliwia jest zwiedzanie zamków. Jest to bardzo przyjemna podróż, podczas której zdobywamy bardzo cenne informacje. Przewodnik jest osobą, której zadaniem jest oprowadzanie turystów (osoby, które zwiedzają) i opowiadanie im o historii danego miejsca. W Polsce, jak i na całym świecie istnieje bardzo wiele pięknych i okazałych zamków, które bardzo przybliżają osobę zwiedzającą do historii. Przewodnicy zazwyczaj w bardzo atrakcyjny sposób opowiadają o miejscu, po którym oprowadzają turystów. Takie wycieczki nadają się dla wszystkich ludzi – nie ma tutaj znaczenia ile masz lat, bądź kim jesteś. Każdy z nas ma szansę na zapoznanie się z przeszłością.

Nauczyciele i opiekunowie dzieci w szkołach bardzo często decydują się na stworzenie wycieczki, która będzie polegała na odwiedzeniu danego miejsca i zapoznania się z jego historią. Suche fakty i definicje, które bardzo często serwuje się dzieciom nie są najlepsze, jeśli chodzi o zapamiętanie informacji. Natomiast wybranie się do danego miejsca, wysłuchania ciekawych opowieści jest czymś, co pozwala na zdobycie nowych doświadczeń oraz jest sposobem, dzięki któremu szybciej możemy przyswoić sobie dane informacje.

CIEKAWE HISTORIE

Każde miejsce wiąże się z jakąś historią. Niektóre zamki posiadają ich całe mnóstwo. Bardzo popularną atrakcją w ostatnim czasie jest tak zwane nocne zwiedzanie. Nocne zwiedzanie jest doświadczeniem bardzo ciekawym, które nie raz niektórych może przestraszyć i podnieść poziom adrenaliny. W nocy przewodnicy oprowadzają po zamkach, jednocześnie opowiadając historie mrożące krew w żyłach. Większość z tych historii jest prawdziwa, wierząc różnym podaniom i legendom. Niemniej jednak jest doświadczenie bardzo ciekawe i wiele razy można się przestraszyć. Aby zapewnić dzieciakom jak najwięcej frajdy rodzice, bądź opiekunowie na koloniach rezerwują właśnie taką wycieczkę, podczas której dzieją się różne dziwne rzeczy. Na przykład opowiadając o złym królu lub duchu – nagle znienacka on wyskakuje, powodując u wielu przerażenie. Po chwili zazwyczaj wszyscy zaczynają się śmiać, ponieważ odkrywają, że to nie jest żaden duch, tylko osoba która się za niego przebrała, korzystając z charakteryzacji. Zwiedzanie miejsc dostarcza wiedzy oraz nowych doświadczeń.