Upominek na roczek – jak wybrać?

Pierwsze 12 miesięcy życia to niezmiernie ważny okres. Maluch dojrzewa zarówno mentalnie, jak i motorycznie. Z tego powodu prezent przekazany z tej okazji powinien być wyjątkowy. Jaki gadżet potrzebny jest 12-miesięcznemu maluchowi? Czym się kierować, aby kupić trafiony produkt? Dowiedz się, jak wygląda perfekcyjny podarunek na pierwsze urodziny?

Akcesoria – ratunek dla opiekunów

Roczne dzieci nie są w pełni świadome faktu urodzin. Dlatego bardzo często dobrym pomysłem na upominek są gadżety, które upraszczają życie rodziców. W każdym wypadku można dopytać, jakie akcesoria będą przydatne. Czasem lepiej złożyć się na droższy przedmiot w grupie. Może to być np. fotelik samochodowy czy krzesełko do karmienia.

Podarek na roczek mogą stanowić też ubranka dla dziecka. Rozwijający się niemowlak wymaga ciągłych zmian garderoby. Cykliczne kupowanie większych ubrań łączy się z wysokimi wydatkami. Z tego powodu warto odciążyć mamę i tatę w tym zadaniu. Oprócz najważniejszych części szafy przydatne mogą okazać się okulary przeciwsłoneczne lub kombinezony przeciwdeszczowe.

Zabawki sensoryczne – nieocenione wsparcie rozwoju dziecka

Naukowcy zajmujący się tematem dorastania niemowlaków mówią jasno, że pobudzanie zmysłów we wczesnych etapach życia ma niebagatelne znaczenie. Zabawki interaktywne dla rocznych pociech wpływają pozytywnie na wzrok, dotyk, słuch, a także węch i smak. Najczęściej zrobione są z tworzyw o różnorodnych strukturach. Mają też przemyślanie dopasowane kolory. Co więcej, mogą świecić i wydawać różne dźwięki i zapachy.

Wybierając gadżety dla dziecka, warto wziąć pod uwagę zmysł, który chce się rozwijać. Jeśli dziecko ma już dużo przedmiotów, które wpływają na wzrok, to lepszym pomysłem będzie wybór instrumentu muzycznego lub grzechotki. Obecnie można też łatwo wyszukać gadżety, które szlifują wszystkie zmysły jednocześnie. Należy jednak mieć na uwadze, że upominek musi być odpowiednio dobrany do wieku i umiejętności malucha.

Jak wybrać zabawkę interaktywną?

Sprzedawcy zabawek edukacyjnych mają obowiązek informować o przeznaczeniu swojego produktu. Na opakowaniach można sprawdzić wiek dziecka, dla którego stworzony jest konkretny obiekt. Jest to podstawowy aspekt przy wyborze zabawki interaktywnej. Ważnymi kryteriami są też ulubione zajęcia i etap rozwoju dziecka. Źle dopasowane przedmioty mogą obciążać emocjonalnie i nieść ze sobą zmęczenie. Z tego powodu zakup zabawek na roczek musi być zawsze dokładnie przemyślany.

Najlepsze zabawki – gdzie można je znaleźć?

Podarunki dla najmłodszych muszą spełniać najwyższe normy dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego zabawki dla dzieci warto kupować w zaufanych miejscach. Jednym z najlepszych dostawców jest sklep Noski Noski. W asortymencie można wyszukać różnego typu gadżety dla dzieci w każdym wieku. Dostępne są także akcesoria, które mogą ułatwić zadania takie jak przewijanie czy ubieranie malca.

Przede wszystkim warto zaznajomić się z kategorią zabawek kreatywnych. Można znaleźć tam wyjątkowo praktyczne gadżety, które przypadną do gustu zarówno maluchowi, jak i opiekunom.