Gdzie Polacy jeżdżą na wakacje?

Sezon wakacyjny powoli się kończy, więc możemy podjąć próbę podsumowania gdzie jeździliśmy najczęściej w ostatnich latach. A więc jaki wypoczynek wybierali Polacy najczęściej?

Zostajemy w kraju

Chociaż podróże zagraniczne są bardzo popularne, coraz częściej decydujemy się na to, żeby zostać w kraju. Nie da się ukryć, że takie wakacje są znacznie tańsze, niż wypoczynek za granicą. Okazuje się też, że nasz kraj ma nam bardzo wiele do zaoferowania. Wbrew pozorom, mamy bardzo dużo miejsc, w których można spędzić bardzo ciekawe wakacje. Najczęściej wybieramy się jednak nad polskie morze. Okazuje się jednak, że to nie Trójmiasto jest naszym najczęstszym wyborem, a mniejsze, nadmorskie miejscowości. Możemy tam odpocząć w spokoju i bez zgiełku wielkiego miasta. Lubimy też jeździć w góry, w szczególności w Tatry oraz Bieszczady. Jest to jednak pomysł dla osób, które lubią wypoczywać w sposób aktywny. Nie mniejszą popularnością cieszą się Mazury, gdzie najczęściej spędzamy czas w domkach letniskowych.

A może za granicę?

Jeśli chodzi o podróże za granicę, to coraz częściej wybieramy kraje, które są bliżej nas, czyli na przykład Ukrainę. Nie da się ukryć, że jeździmy tam ze względu na niskie ceny. Można się tam bawić przez weekend za zaledwie 200-300 złotych, wliczając hotel. Dlatego też coraz więcej młodych ludzi wybiera się na Ukrainę. Jednak równie popularne są wycieczki nieco dalej. Bardzo często jeździmy do krajów, w których jest cieplej, niż u nas. Niezaprzeczalnie od kilku lat króluje tutaj Egipt. Wakacje tam są jednak nieco droższe i musimy się z tym liczyć. Często wybieramy też Bułgarię, w której jest często tak samo ciepło jak w Egipcie, a jednak dużo taniej. Na popularności zyskują też europejskie wycieczki samochodowe, podczas których możemy zwiedzić wiele krajów. Tak naprawdę nie potrzebujemy tutaj dużego nakładu finansowego, w szczególności jeśli nasz samochód jeździ na gaz. Z pewnością takie wakacje to prawdziwa przygoda.

Coraz częściej zostajemy w domu

Wiele osób postanawia też zostać w domu na wakacje. Taki wypoczynek w mieście również może być bardzo ciekawy, o ile będziemy w stanie znaleźć sobie interesujące zajęcia. Wcale nie trzeba wyjeżdżać nigdzie daleko, żeby świetnie spędzić urlop. Możemy na przykład wynająć sobie domek letniskowy nad pobliskim jeziorem i spędzić tam kilka dni odpoczywając od zgiełku miasta. Jednak nawet to nie jest konieczne, bo wakacje w mieście też mogą być interesujące.