Co zobaczyć w Polsce?

Możemy całe życie spędzić w Polsce, tu się urodzić, dorastać, wychować, ale nigdy jej dobrze nie zwiedzić. Polska jest takim różnorodnym i dużym krajem, więc kiedy jedziemy na wycieczkę warto wcześniej sobie zaplanować, to co chcielibyśmy zobaczyć. Przed zarezerwowaniem wakacji w jakimś miejscu dobrze jest się rozejrzeć za ciekawymi atrakcjami, które się tam znajdują, żeby w pełni wykorzystać czas, który tam spędzimy.

Polska dla turysty może być tajemniczym miejscem, dlatego poniżej przedstawiamy kilka wartych polecenia miejsc, które każdy choć raz w życiu powinien odwiedzić.

Co warto zobaczyć?

– Zamek krzyżacki w Malborku – jest to jedna z obowiązkowych wakacyjnych atrakcji. Jest to największy gotycki zespół zamkowy na świecie, uważany również za największy budynek z cegieł wybudowany ludzkimi rękami. Dla zwiedzających udostępniona jest wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę miasta i część terenów Żuław. W muzeum zamkowym można podziwiać wystawy poświęcone sztuce, rzemiosłu, historii i architekturze.

– Żywe Muzeum Piernika w Toruniu – Muzeum powstało w 2006 roku. Można tutaj dowiedzieć się jak wypiekane są piernikowe przysmaki, a także własnoręcznie przygotujecie ciasto, z którego następnie zostaną upieczone słynne toruńskie słodkości. Można też zobaczyć przyrządy i maszyny służące do wypieku oraz zabytkowy piec.

– Kopalnia Soli Bochnia – Zwiedzanie kopalni pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. W bocheńskiej kopalni do zwiedzania udostępnione są aż trzy trasy turystyczne: Podstawowa trasa z Podziemną Ekspozycją Multimedialaną, Trasa historyczna “Wyprawa w Stare Góry” oraz Trasa przyrodnicza, każda z nich różni się stopniem trudności.

– Ogrody Hortulus Spectabilis – Są to ogrody z największym na świecie labiryntem grabowym i wieżą widokową. Do stworzenia labiryntu grabowego użyto aż 18 tysięcy sztuk sadzonek. Zajmuje on powierzchnię 1 hektara, a zielone ściany mają blisko 2 metry długości. Na środku labiryntu wybudowana została wieża widokowa swoim kształtem przypominająca spiralę DNA.

– Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim – Stoi na szczycie wzniesienia Choina, a u dołu rozciąga się malownicza Dolina Bystrzycy Świdnickiej. Z zamkiem związanych jest wiele baśni i legend. Jedną z nich jest Biała Dama, która pojawia się na jego murach.

– Biebrzański Park Narodowy – Chroniący torfowiska nad Biebrzą park narodowy jest największy w Polsce. Jest ostoją dzikiego ptactwa w Europie i został objęty międzynarodową konwencją ramsarską. Jest domem dla 250 gatunków ptaków żyjących w Polsce.

Jak widać Polska dla turysty wcale nie musi oznaczać nudy. Możemy zobaczyć wiele wartościowych miejsc i spędzić niezapomniane chwile.