Gdzie nocować na wakacjach? Najtańszy nocleg

Kiedy przygotowujemy się na wakacyjne wyjazdy, jedną z najważniejszych rzeczy, jakie musimy rozważyć będą noclegi. To bardzo ważne, żeby zdecydować gdzie będziemy spać odpowiednio wcześnie, bo od tego będzie zależał nasz komfort na wyjeździe. Jakie jakie mamy możliwości? Spróbujmy uszeregować je od najdroższych do najtańszych.

Hotel

Ceny są bardzo różne, w zależności od standardu, ale generalnie można nazwać go najdroższą opcją. Wybierając pokój hotelowy musimy zwrócić uwagę na oczywiste sprawy takie jak wyposażenie pokoju i ilość łóżek, ale też na mniej oczywiste kwestie, takie jak położenie łazienki. Czasem toaleta będzie dołączona do pokoju, a czasem trzeba będzie dzielić ją z innymi gośćmi hotelowymi. Warto też sprawdzić czas, w którym będziemy musieli się wymeldować.

Hostel

Generalnie są tańsze od hoteli, ale też mniej komfortowe. Zazwyczaj będziemy spać w większym pokoju z kilkoma osobami. W gruncie rzeczy wynajmujemy tutaj tylko łóżko, a nie cały pokój. Tak samo jak w przypadku hoteli, warto tutaj zwrócić uwagę na łazienki, a konkretnie na ich ilość. Jeśli bowiem w hostelu będzie dwadzieścia osób, a toaleta tylko jedna, możemy mieć problem z umyciem się wieczorem i przygotowaniem do wyjścia rano. Warto też sprawdzić czy będziemy mieli dostęp do kuchni, dzięki której będziemy mogli przygotowywać sobie posiłki.

Pole namiotowe

Ostatnio bardzo popularna jest turystyka w namiotach. Takie rozwiązanie nie jest dla każdego, bo jednak śpimy tutaj na świeżym powietrzu. Niemniej jednak, z pewnością takie rozwiązanie ma swój urok. Ważne jest też to, że będzie ono znacznie tańsze, niż jakiekolwiek hotele czy hostele. Jeśli więc lubimy spać w namiocie i nie przeszkadza nam dyskomfort, zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na noclegi na polu namiotowym. Ważne jest tutaj to, żeby sprawdzić czy na danym polu znajduje się toaleta i dostęp do wody. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o swoją higienę.

Couchsurfing

Opcja najtańsza, a nawet darmowa. Wystarczy, że zarejestrujemy się w aplikacji mobilnej i poszukamy osób, które oferują nocleg u siebie. W ten sposób będziemy mogli nie tylko przespać się za darmo, ale też poznać wiele ciekawych osób. To świetny sposób na poznanie kultury innego kraju od środka. Często jest też tak, że osoby, u których śpimy zaoferują nam darmowe śniadanie, więc nie tylko się wyśpimy, ale też coś zjemy. Tak naprawdę nie ma tańszej opcji, ale wymaga ona od nas nieco odwagi.