Kocham Cię

Słowo kocham Cię można uznać za wyjątkowe. To przede wszystkim z miłości, dwoje ludzi decyduje się na zawarcie związki małżeńskiego. Jednak jak się okazuje nie zawsze to właśnie miłość jest powodem do ślubu. Czasami w grę wchodzą na przykład ciąża, dobra materialne czy też presja rodziny. Jednak w przypadku ślubu warto się zastanowić czy na pewno nasza miłość jest silna. Czy na pewno chcemy z tą osobą spędzić całe życie. Miłość to uczucie piękne, ale wydawać by się mogło także skomplikowane.

 

Wyznanie miłości jest oczywiście pierwszym krokiem do zawarcia małżeństwa. Czasami ludzie nie potrafią wyznać sobie miłości, szczerości, a przede wszystkim tego co czuje każde z nich. Niekiedy po prostu wstydzą się swoich uczuć i odrzucenia. Jednak każda młoda para doskonale wie, jak bardzo ważne jest uczucie miłości. Dwa słowa: kocham cię. To sygnał ku budowaniu własnej przyszłości. Przede wszystkim wspólnego życia. W dawnych czasach wyznawało się miłość w różny sposób. Listy były czymś bardzo romantycznym. Pisane poezją, wzruszająco działały na pannę młodą. W obecnych czasach nikt nie myśli o pisaniu listów. Wygodniejszym przekazem jest wszelkiego rodzaju elektronika. Chociaż można jeszcze spotkać romantyczne wyznania miłości. Serenady pod oknem, piosenki i wyznania w restauracji czy po prostu kwiaty z liścikiem. Kobiety cenią taką oryginalność.

 

Słowo kocham Cię jest dla wielu ludzi naprawdę bardzo odważnym wyznaniem. Należy podkreślić, że nie wszystkich ludzi stać na tego typu wyzwania. Dodatkowo słowo kocham cię nie przechodzi przez usta każdego człowieka. Znaczna część twierdzi, że takie wyznanie uczuć jest w pewnym sensie tylko i wyłącznie możliwe po długiej znajomości. Niektórzy wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia. Wspólna przyszłość, ślub, wesele są istotnymi wydarzeniami w życiu wielu ludzi. Do wyznania miłości najczęściej potrafi się przyznać znaczna część kobiet. Jednak nie zawsze, jak się okazuje mężczyźni także potrafią przyznać się do tego, co czuję. Uważa się, że takich słów można używać tylko w prawdziwych sytuacjach. Zwłaszcza jeśli ludzie nie wyobrażają sobie związku bez miłości. W dzisiejszych czasach czasami zbyt pochopnie ludzie podejmują decyzję. Czasami zbyt szybko. W każdym przypadku musi być czas na poznanie się. Wymiana poglądów,wspólnie spędzany czas wolny. Miłość bardzo często jest mylona z namiętnością. Jednak to dwie różne rzeczy.

 

Dodatkowo słowo kocham cię najczęściej pojawia się w dniu ślubu, na samej ceremonii, weselu oraz podczas nocy poślubnej. Miłość, zaufanie, poświęcenie dla drugiego człowieka. Różnie się interpretuje miłość. Jednak tak naprawdę w każdym przypadku jest najważniejsza lojalność wobec drugiego człowieka. Wyznania, uczucia oraz wyjątkowe chwile spędzone tylko we dwoje. Jedni potrzebują więcej czasu na zdefiniowanie tego co czują. Inni potrafią w ciągu naprawdę krótkiego czasu nazwać swoje uczucia miłością. Definicja miłości dla młodej pary jest czymś zupełnie oczywistym. Ślubowanie sobie wzajemnej miłości. Poszanowania, troski. Ślub jest takim dopełnieniem naszego związku, tego co czujemy do drugiej osoby.