Wakacje w Polsce

Wielu z nas zastanawia się, gdzie najlepiej spędzić wakacje. Czy wybrać wakacje za granicą czy może spędzić je w Polsce? Dla wielu jest to trudna decyzja, którą należy podjąć przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Jak dla mnie krajowe firmy trudniące się organizacją wycieczek powinny wziąć sobie za motto “Polska wakacje”, w Polsce jest tyle pięknych miejsc do zwiedzenia.

Polska a wakacje

Gdzie spędzić nasz wyczekiwany urlop?
W Polsce znajduje się ogromna ilość wyjątkowych miejsc, które trzeba zobaczyć, jednak z tej wielkiej puli trzeba się na coś zdecydować.

Decyzja należy do trudnych i zależy od naszych preferencji. Nie bez znaczenia pozostaje także wakacyjny budżet.

Miejsca warte zwiedzenia w Polsce:

– Krzywy las pod Gryfinem – Jest to sosnowy bór o zdumiewających i tajemniczych kształtach. Składa się z ponad 400 identycznie wygiętych drzew, które zostały tu posadzone tuż przed II Wojną Światową. Aby zobaczyć to osobliwe miejsce, należy dotrzeć do wsi Nowe Czarnowo, skąd szlakiem pieszym można dojść do tego wyjątkowego pomnika przyrody.

– Klif Orłowski – Malowniczy fragment polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Zbudowany z gliny morenowej brzeg Kępy Redłowskiej rozciąga się na długości 650 metrów.

– Pielgrzymy – Formy skalne znajdują się także m. in. na terenie Karkonoszy. Położone na wysokości ponad 1200 m n. p.m. formacje skalne składają się z granitu.

– Maczuga Herkulesa – 25-metrowa skała o zadziwiającym kształcie zbudowana z wapieni skalistych, które były poddawane działalności wody i wiatru. Na szczycie Maczugi znajduje się mały krzyż.

– Rezerwat przyrody Błędne Skały – położony jest na terenie Gór Stołowych, na wysokości 852 m n. p.m., i obejmuje obszar 21 ha. Zespół najróżniejszych form skalnych, między którymi biegną nawet 10-metrowe korytarze, tworzy prawdziwe skalne miasto.

– Słowiński Park Narodowy – Ruchome wydmy zajmują 500 hektarów. To największy taki obszar w Europie. Wydmy osiągają wysokość ponad 30 m n. p.m. i przenoszone z wiatrem wędrują z szybkością ok. 3-10 m w ciągu roku.

– Morskie Oko – staw tatrzański. Położony jest w górnej części Doliny Rybiego Potoku. To także drugi, obok Giewontu, symbol polskich Tatr.

– Stare Miasto w Warszawie – W czasie Powstania Warszawskiego ponad 85 proc. Starego Miasta zostało zniszczone. Po wojnie, w ciągu pięciu lat najpiękniejsza dzielnica stolicy została odbudowana.

To tylko kilka propozycji do spędzenia czasu wakacyjnego w Polsce a możliwości jest znacznie więcej, dlatego moim zdaniem mottem przewodnim każdych wczasów powinno być powiedzenie “Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” oraz “Polska wakacje”.