Bezpieczeństwo na wakacjach

Wakacje to czas radości, zabawy i bezmyślności. Często w tym okresie nie przejmujemy się niczym, myśląc tylko o chwili obecnej i o przyjemnościach. Jednak przed wakacjami warto przemyśleć parę rzeczy, zanim wyruszymy w niezapomnianą podróż dookoła świata.

Rzeczy, o których warto pamiętać przed podróżą

Pakując się często zapominamy o wielu rzeczach, które potem okazują się nam potrzebne, dlatego przed wyjazdem zaleca się robić listę rzeczy do spakowania. Kolejne spakowane rzeczy odhacza się z listy i w ten sposób mamy pewność, że o wszystkim pamiętamy.

Co warto zabrać ze sobą:

– paszport, dowód osobisty
– bilety lotnicze, potwierdzenia rezerwacji
– portfel/saszetka na pieniądze
– karta płatnicza, gotówka
– prawo jazdy
– karty upoważniające do zniżek (legitymacja studencka)
– numer polisy ubezpieczenia zdrowotnego
– ubrania
– wygodne buty
– jedzenie i picie
– bieliznę
– kosmetyki
– szczoteczkę i pastę do zębów
– coś do zabicia nudy w podróży (książkę, sudoku, krzyżówki, mp3)
– laptop, tablet
– telefon
– aparat fotograficzny, kamerę
– okulary przeciwsłoneczne
– nakrycie głowy
– plecak, torbę

Ubezpieczenie turystyczne. Czy warto?

Dużo osób nawet nie rozmyśla nad przystąpieniem do ubezpieczenia, co jest dużym błędem. Nigdy nie wiemy, co nas może spotkać podczas wakacyjnej przygody. Wypadki zdarzają się cały czas, szczególnie w trakcie wakacji, gdzie każdy jest nieuważny, dlatego warto rozważyć ubezpieczenie turystyczne zanim wyjedziemy gdzieś.

Ubezpieczenie turystyczne to niezbędny element podczas każdego wyjazdu turystycznego. Polisa umożliwia wyjazd na wakacje bez obaw o ponoszenie dodatkowych kosztów. W razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń podczas podróży – czy to związanych z problemami zdrowotnymi, czy z kradzieżą albo utratą dokumentów – można liczyć na fachowe wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego i pokrycie przez nie nieprzewidzianych wydatków. Takie ubezpieczenia poleca się dla osób, które często podróżują w ciągu roku, przebywają krótko lub na stałe za granicą, wyjeżdżają na urlop indywidualnie lub w grupie. Za dodatkową opłatą ubezpieczenie można rozszerzyć między innymi o ubezpieczenie bagażu podróżnego, ubezpieczenie kosztów wyjazdu z tytułu rezygnacji albo kosztów skrócenia uczestnictwa w imprezie, ubezpieczenie zdarzeń po spożyciu alkoholu w ramach kosztów leczenia i NNW. Dzięki takiemu pakietowi możemy czuć się bezpieczniej na wakacjach i nie martwić się w razie wypadku. Takie polisy są bardzo ważne przy wyjazdach zagranicznych, nigdy nie wiemy, co nas spotka w obcym kraju. Sam wyjazd może przysparzać nam stresu a dodatkowe zmartwienia o akceptacje polskiego ubezpieczenia, nie wpływają na komfort naszych wakacji.