Jak powinniśmy się odżywiać?

Gotowanie to jedna z czynności, które są konieczne, ale nie każdy za nimi przepada. Z całą jednak pewnością to co jemy odbija się na kondycji naszego zdrowia. Nie pozostaje również bez wpływu na nasz wygląd zewnętrzny. Na szczęście zdrowa dieta wcale nie musi być trudna, jeśli odpowiednio się postaramy.

Jak komponować posiłki?

Komponując posiłki powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią ich kaloryczność, a także na to, by były bogate w witaminy i minerały. Najlepiej byłoby zdecydować się na spożywanie dużej ilości warzyw oraz owoców. To właśnie na nich powinna opierać się nasza dieta. Nasze jedzenie powinno zawierać odpowiednią ilość węglowodanów, tłuszczy oraz białka. Jak to wygląda w praktyce? Na śniadanie z powodzeniem możemy zjeść jajecznicę. Jeśli chcemy, możemy wzbogacić ją o dodatek szynki dobrej jakości. Z całą pewnością dobrze byłoby dodać również do jajek szczypiorek, pomidory oraz cebulę. Bardzo smaczna i zdrowa będzie także owsianka z dodatkiem owoców. W sezonie warto wykorzystywać te świeże, a poza sezonem korzystajmy z mrożonek, cytrusów oraz bananów. Posiłek obiadowy powinien składać się z dobrej jakości białka, które może stanowić mięso wysokiej jakości lub soczewica czy cieciorka. Na kolację warto jadać lekkie, ale równie dobrze skomponowane posiłki.

Czego należy unikać?

Nie sposób nie zauważyć, że pełnowartościowa żywność jest na wagę złota. Istnieją jednak pewne grupy produktów, których należałoby unikać. Grupą produktów których powinniśmy unikać są bez wątpienia te bogate w cukier, zwłaszcza w ten rafinowany. Warto byłoby również unikać słonych przekąsek, takich jak chipsy, paluszki czy krakersy. Wspaniałym pomysłem byłoby również wykluczenie napojów gazowanych, a także wysoko przetworzonych nektarów owocowych.