Turystyczne tajemnice Polski

Polska jest bardzo różnorodnym i ciekawym turystycznie krajem, który kusi swoimi tajemnicami i bardzo urokliwymi miejscami. Morze i góry to nie jedyne jego atrakcje, które przyciągają tłumy odwiedzających z całego kraju, a nawet świata. Poszukują oni tutaj wytchnienia, a także ciekawych historycznie miejsc i zabytków.
Kraków
Dawna stolica Polski jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast. W sezonie letnim, w ciągu dnia ciężko dostać się na Rynek Główny, ponieważ ilość ludzi odwiedzających Kraków jest bardzo duża. Główny Rynek to przede wszystkim miejsce magiczne i pełne bardzo charakterystycznych obiektów. Co godzinę na wieży kościoła Mariackiego, pojawia się muzyk, który odgrywa melodię hejnału, znaną w całym kraju. Niewątpliwie jest to najważniejsza atrakcja Rynku Głównego. Niedaleko znajduje się Wawel. Jest to niezwykłe miejsce, w którym można poznać historię dawnych lat i królów Polski. Z szczytu Wawelu dostrzec można piękną panoramę miasta oraz przepływającej przez nie Wisły. Smok Wawelski jest bardzo ważną atrakcją, przyciągającą głównie uwagę najmłodszych dzieci. Co pewien czas zionie ogniem i zachwyca wszystkich obserwujących. W Krakowie warto także odwiedzić dzielnicę Żydowską, która ma niezwykła historię.
Kazimierz Dolny
Miasto jest bardzo klimatyczne i urokliwe. Nie jest duże, jednak ściąga do siebie wielu turystów pragnących odpocząć. Zwiedzanie Kazimierza Dolnego warto rozpocząć od rynku, na którym znajdują się urokliwe kamienice i obiekty kulturalne. Szlak prowadzący na punkt widokowy gwarantuje na samym szczycie niezwykłe widoki i wrażenia. Zwiedzanie Kazimierza jest inspiracją dla wielu artystów i amatorów sztuki. Obrazy powstające na terenie miasta są bardzo ciekawe i często wybierane przez mieszkańców innych miejsc na pamiątkę podróży.
Wieliczka
Zwiedzając Kraków warto odwiedzić Wieliczkę. Słynie ona z kopalni soli o bardzo ciekawej historii. Podziemne korytarze kopalni przyciągają kilka milionów turystów rocznie i odkrywają przed nimi swoje najgłębsze tajemnice. Atmosfera i mikroklimat panujący pod ziemią są bardzo zdrowe zwłaszcza dla osób mających problemy z układem oddechowym, na przykład astmatyków. Kopalnia Soli ziwązana jest z legendą św. Kingi, według której upuściła ona pierścień do studni. Miejsce w którym odnaleziono pierścień okazało się być początkiem obecnej kopalni. W Wieliczce, w podziemnych korytarzach odbywają się ważne wydarzenia kulturalne. W grotach solnych często odbywają się także śluby. Jest to z pewnością wyjątkowe miejsce, aby zorganizować tak ważną uroczystość.