Wrocław i jego okolice

Dolny Śląsku obfituje w wiele licznych atrakcji turystycznych. Najciekawszym miejscem do zwiedzania jest oczywiście Wrocław, czyli miasto wojewódzkie. Oprócz Wrocławia w okolicy jest do zwiedzenia wiele ciekawych miejsc, takich jak zamek w Goszczu czy góra Ślęża oraz zalew Mietków.

Zwiedzanie województwa dolnośląskiego

Tym co najpiękniejsze w południowo-zachodniej Polsce są Karkonosze oraz przylegające do nich Izery. Izery bywają nazywane drugimi Bieszczadami, ze względu na swój sielankowy klimat. Góry te przyciągają wszelkiego rodzaju artystów, oraz tak zwanych ludzi “myślących inaczej”. Życie płynie tam wolniej i spokojniej, co przyciąga w Izery ludzi spragnionych dłuższego i spokojnego urlopu. W okolicy można nabyć lokalne piwo o nazwie “Karkonosz” oraz nieco bardziej rzemieślnicze piwo z browaru Sobótka.

Bardzo ciekawą górą jest wspomniana Ślęża. Góra ta jest raczej niska, wejście na nią zajmie około dwie godziny idąc wolnym, spacerowym tempem. Ślęża jest znana, ponieważ w czasach Słowian była górą poświęconą pogańskim kultom. Obecnie można tam zobaczyć prymitywne rzeźby, które pozostały na górze z czasów dawnych kultów. Osoby zainteresowane rekonstruowaniem wydarzeń historycznych w szczególnych momentach roku odprawiają tam słowiańskie rytuały, tak jak czyniły to pradawne ludy setki lat temu. Jest to sporą gratką dla osób zainteresowanych historią Słowian.

Ciekawe miejsca we Wrocławiu – piękno okolicy

Sam Wrocław również jest wart zwiedzenia. Znajdziemy tam wydawnictwo Ossolineum, słynne wrocławskie wyspy, halę targową oraz zabytkową panoramę racławicką. Panorama racławicka jest jednym z nielicznych zachowanych tego typu obrazów w Polsce. W hali targowej natomiast mamy okazję zwiedzić zabytkowe targowisko, które funkcjonuje do dziś i stanowi ciekawą atrakcję turystyczną. Obok znajduje się znakomita restauracja z szerokim wyborem lokalnych piw, co również wabi turystów. Noclegi nie są drogie, więc w mieście można zostać na dłużej, aby zwiedzić jej w pełni.